ul. Boh.Warszawy 40 lok 2L 1a | 70-342 Szczecin | tel: 661118656 | e-mail: machalskak@wp.pl

Czym jest pooperacyjny pas kompresujący i w jakim celu się go stosuje? 0

Wiele kobiet boryka się z niedogodnościami, jakimi są dysproporcje sylwetki, szczególnie jeśli chodzi o ich wielkość biustu. Dla jednych jest on zdecydowanie za mały, dla innych zaś stanowi zbyt duży ciężar. Czasem jednak to choroba sprawia, że trzeba przejść specjalistyczną operację – wówczas, w wielu przypadkach stosuje się specjalne implanty podskórne, aby po usunięciu piersi, skóra je przypominała. Bez względu na to, o jaki rodzaj operacji piersi chodzi, jej wykonanie to bardzo delikatna sprawa. W tym celu powstał specjalny pas kompresujący. Jeśli jesteś ciekawa, w jaki sposób może Ci on pomóc, jeśli planujesz w najbliższym czasie operację, koniecznie przeczytaj nasz blogowy wpis.

Operacje plastyczne pomniejszające i powiększające biust lub rak piersi

W każdej z tych sytuacji, czyli bez względu czy powiększa się piersi, czy je zmniejsza, lub wykonuje się operację w celu usunięcia nowotworu, jest to dla wielu kobiet dość wstydliwy temat. Medyczna ingerencja w biust to zazwyczaj ogromne przeżycie dla wielu z nich i nic w tym dziwnego. Przecież piersi to część kobiecości każdej z pań i boją się jej utracić. Dość często decyzji o operacji towarzyszy wiele wątpliwości oraz niepokoju. To całkowicie normalne, że coś, czego nie znamy, a ingeruje w nasze ciało, wzbudza w nas lęk.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przed zabiegiem jest to, czy po operacji wszystko będzie goiło się prawidłowo. Kompetentny i dobry lekarz powinien poinformować o tym, jak dbać o siebie po wykonaniu medycznej ingerencji. Często też mówi o tym, że to w dużej mierze zależy nie tylko od niego, ale także od pielęgnacji po wykonaniu zabiegu. To w Twoich rękach leży dalszy los Twoich piersi i to, czy będą goić się i wyglądać tak, jakbyś tego chciała.

W przypadku powiększenia biustu implantami lub wykorzystanie ich ze względu na usunięcie piersi z powodu nowotworu, bardzo ważne jest, czy podczas gojenia będą one na swoim miejscu. Przecież każda kobieta chce, aby po takim zabiegu wszystko wyglądało w miarę naturalnie i nie sprawiało jej dyskomfortu. Z tego powodu powstała specjalistyczna bielizna pooperacyjna – nazywana jest pasem kompresującym. Co to takiego?

Pas kompresujący, czyli ratunek dla biustu po operacji

Czym jest pooperacyjny pas kompresujący? To specjalny rodzaj bielizny, inaczej zwany opaską uciskową, który dopinany jest do każdego rodzaju biustonosza pooperacyjnego. To właśnie ten pas zapewnia idealny rezultat, gdyż utrzymuje implanty na właściwym dla nich miejscu. Co ważne, bardzo skutecznie zapobiega ich przesuwaniu, a to niezmiernie ważne podczas gojenia się biustu. Dlatego, jeśli zdecydowałaś się na powiększanie piersi przy użyciu implantów lub musisz wykonać zabieg mastektomii, wykorzystując w tym celu implanty lub expander, konieczny będzie pas kompresujący. Okres jego noszenia to minimum 8 tygodni w przypadku implantów lub cały okres napełniania expandera i 8 tygodni po wymianie na implant.

Pas kompresujący często jest wykorzystywany przez amazonki, szczególnie po operacjach rekonstruujących biust. Wówczas bardzo ważne jest szczytowe podtrzymanie piersi. Pas zapewnia tego rodzaju podtrzymanie, dodatkowo dzięki niemu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprawidłowości.

Opaska uciskowa ściśle przylega do ciała, to sprawia, że bez problemu można w niej wykonywać wszelkie codzienne czynności, podczas których nie będzie się ona niekontrolowanie przesuwać. Posiada także optymalną wentylację, dzięki której powietrze dociera do skóry, aby mogła swobodnie oddychać.

Jak wygląda pas kompresujący i w jaki sposób właściwie go dobrać?

Opaska uciskowa w postaci pasa kompresującego jest specjalistycznie uformowana i przystosowana do anatomicznego kształtu biustu. Wykonana jest z elastycznego i wytrzymałego materiału. Idealnie dopasowuje się do ciała i tym samym kompresuje dokładnie te partie biustu, które po wykonaniu operacji tego wymagają. Pas kompresujący uszyty jest z wysokiej jakości, miękkiego i przyjaznego skórze materiału, który zapina się na rzepy – te jednak nie podrażniają naskórka. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, kobieta która go nosi, odczuwa komfort podczas użytkowania i z całą pewnością nie musi się martwić, że implanty przesuną się lub pojawią się jakiekolwiek podrażnienia czy odciski.

Ze względu na to, że wielkość implantów stosowanych podczas zabiegu może być różna, pasy kompresujące są wykonywane w różnych rozmiarach. Właściwie dobrana jego wielkość sprawia, że noszenie opaski nie jest uciążliwe i nie czuć ucisku tam, gdzie nie jest to potrzebne. Jak zatem dobrać rozmiar pasa kompresującego? Najlepiej jest zmierzyć obwód pod biustem i dopasować go do konkretnego rozmiaru i danego modelu producenta. W naszym sklepie internetowym znajdziesz kilka różnych opasek uciskowych, dzięki czemu będziesz mogła wybrać najbardziej odpowiadający Ci rozmiar i kształt. Do tego pasy dostępne są zarówno w kolorze białym, jak i czarnym. Możesz więc dobrać swoją opaskę idealnie do bielizny, którą nosisz lub będziesz nosić po operacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl