ul. Boh.Warszawy 40 lok 2L 1a | 70-342 Szczecin | tel: 661118656 | e-mail: machalskak@wp.pl

Jak dobrać idealny gorset pooperacyjny? Koniecznie sprawdź! 0

Gorset pooperacyjny nie jest przeznaczony tylko dla Amazonek po mastektomii. Coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne poprawiające wygląd biustu. Sama operacja rekonstrukcji piersi czy ich poprawa plastyczna, nie zagwarantują, że efekt będzie satysfakcjonujący. Ogromną rolę bowiem odgrywa odpowiednia rekonwalescencja z zastosowaniem gorsetu pooperacyjnego. Odpowiednio dobrany, zapewnia najlepsze efekty po zabiegu.

Wskazania do zastosowania gorsetu pooperacyjnego

Zastosowanie gorsetu pooperacyjnego uciskowego nie jest wyborem pacjentek. To lekarz, jeszcze przed operacją powinien uświadomić, że zaraz po zabiegu założenie gorsetu będzie konieczne. Jeżeli w szpitalu czy klinice nie ma takich na wyposażeniu, to należy kupić we własnym zakresie.

Jakie są zatem wskazania do noszenia gorsetu?

- po wszystkich operacjach plastycznych piersi (w tym z zastosowaniem silikonu);

- po rekonstrukcji piersi po zabiegu mastektomii;

- po rekonstrukcji tkanka własną;

- po liftingu- mastopeksji piersi;

- po operacji oszczędzającej przy niewielkim ubytku tkanki;

- podczas zapalenia gruczołu sutkowego, obrzęku limfatycznym;

- przy trudnościach w gojeniu ran;

Zatem jak widać, wskazań do noszenia gorsetu pooperacyjnego jest bardzo wiele. Dlatego istotną rzeczą jest wybór najlepszego. Zanim zgłębimy temat, jak dobrać odpowiedni gorset, należy poznać jego funkcje.

Funkcje gorsetu pooperacyjnego

Zastanawiasz się, jakie funkcje pełni gorset, skoro jest konieczny po operacji piersi? Oto kilka punktów, w odpowiedzi na to istotne pytanie:

- zapewnia optymalną stabilizację i zabezpieczenie po wszystkich operacjach plastycznych piersi oraz chirurgii ogólnej;

- dzięki kontrolowanemu uciskowi w obrębie blizny przyspiesza proces gojenia się;

- zapobiega podrażnieniom i uciskaniu tkanki, jeśli jest odpowiednio dobrany;

- gorset w połączeniu ze specjalistycznym pasem pooperacyjnym, podtrzymuje implanty i zapobiega ich przesuwaniu się;

- skutecznie minimalizuje ból, odpowiednio podtrzymując biust, co pozwala dość szybko wrócić do codziennych czynności;

- odpowiednio dopasowany gorset, noszony przez 6 tygodni rekonwalescencji po operacji, zwiększa komfort psychiczny kobiet;

Jak dobrać idealny gorset pooperacyjny?

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni gorset pooperacyjny, koniecznie zwróć uwagę na:

- odpowiedni rozmiar

Gorset pooperacyjny pełniący tak wiele ważnych funkcji musi być idealnie dobrany pod względem rozmiaru. Najlepiej by rozmiar dopasował lekarz podejmujący się operacji. To on jest specjalistą w tej dziedzinie, dlatego należy oprzeć się na jego zaleceniach. Odpowiednio dobrany rozmiar z pewnością wpłynie korzystnie na tempo powrotu do normalnego funkcjonowania po operacji.

- dobrze dopasowane miseczki

Miseczki w gorsecie muszą idealnie przylegać do biustu i chronić przed przesuwaniem. Pierś powinna być z każdej strony podtrzymana, by się nie deformowała. Dodatkowe boczne wsparcie, jakim są podpory, podtrzymują piersi i formują je.

- obwód gorsetu odpowiadający obwodowi pod biustem

Idealnie dobrany gorset to taki, który nie będzie się zsuwał do góry podczas ruchów. Dlatego też obwód gorsetu musi być bardzo precyzyjnie dobrany. Zbyt ciasny, również nie wpływałby korzystnie na stan po operacji i komfort pacjentki.

- ,,oddychająca" tkanina

Gorset pooperacyjny tak jak każda bielizna powinien byc z wysokiej jakości materiału uszyty. Każda kobieta ceni sobie komfort noszenia biustonosza z dobrej tkaniny. W przypadku gorsetu musi być ona najwyższej jakości, ,,oddychająca" , by skóra pod nim się nie pociła. Zważywszy na to, że musi być on noszony przez 6 tygodni przez całą dobę. Nadmierna potliwość mogłaby być przyczyną podrażnień skóry oraz utrudniałaby proces gojenia ran.

- przednie zapięcie i regulacja ramiączek gorsetu

Po operacji piersi, niektóre ruchy mogą przysparzać ból, szczególnie na początku. Dlatego by uniknąć takich nieprzyjemności, zapięcie gorsetu powinno być z przodu. Umożliwi to jego bezbolesne założenie oraz zdjęcie. Ponieważ posiada zapięcia na haftki jak i zamek błyskawiczny, to opcja umieszczenia ich z przodu jest niezwykle komfortowa.

- precyzyjne wykończenie

Wysokiej jakości materiał to nie wszystko. Również precyzyjne wykończenia szycia mają ogromne znaczenie. Płaskie i delikatne szwy zapewnią najwyższy komfort noszenia podczas całej rekonwalescencji pooperacyjnej. Uniknąć można także podrażnień skóry, które mogłyby wpłynąć negatywnie na proces gojenia się blizn.

Gorset pooperacyjny to bardzo ważna, o ile nie najważniejsza rzecz w prawidłowym procesie dochodzenia do zdrowia, jak i normalnego funkcjonowania po operacji piersi. Zatem jeśli czeka Cię operacja, warto skupić dużą uwagę nad wyborem idealnego gorsetu dla siebie. Oprócz spełnienia swoich najważniejszych funkcji, powinien być również bardzo komfortowy. Dzięki temu można w jak największym stopniu zminimalizować ból pooperacyjny i kontrolować proces gojenia się blizn.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl