Jaki rodzaj chemioterapii jest najgorszy? Dowiedz się, co oznaczają kolory chemii 0

Chemioterapia to jeden z podstawowych sposobów leczenia nowotworów. Preparaty wykorzystywane do walki z rakiem są zróżnicowane, dlatego różnią się także skutki uboczne, które mogą wywoływać. Podpowiadamy, czy można określić, która chemioterapia jest najgorsza, i dlaczego ważne jest określenie rodzaju nowotworu żeby zaplanować terapię.

czytaj całość »
Czego nie wiesz o skutkach ubocznych chemioterapii? 0

Chemioterapia należy do najskuteczniejszych, ale i najbardziej inwazyjnych metod w walce z nowotworami. Lekarstwa, które stosujesz, niszczą nie tylko zainfekowane komórki, ale również te zdrowe – dlatego skutki uboczne chemioterapii, mogące występować bezpośrednio w trakcie i po leczeniu, bywają często bardzo dokuczliwe i niekomfortowe. Każdy organizm jest inny i w inny sposób przechodzi zaistniałe w nim zmiany, więc nie można jednoznacznie określić, jakie wystąpią niepożądane zachowania. Faktem jest, że w trakcie przyjmowania chemioterapii trzeba przygotować się na ewentualne objawy problematycznych działań.

czytaj całość »
Przekonaj się, jak łatwo zawiązać turban! 0

Życie po przebytej walce z nowotworem jest szczególnie ciężkie dla kobiet. Podczas uciążliwej chemioterapii wypadają włosy, brwi, rzęsy, które zazwyczaj są symbolem kobiecości, dają poczucie atrakcyjności. Dlatego nadzwyczaj ważne jest, by dopomóc paniom na nowo poczuć się w pełni komfortowo. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom upiększającym wygląd zewnętrzny, kobiety czują w sobie siłę, by co dzień stawać do walki o odzyskanie zdrowia. Do takich środków należy między innymi zawiązywanie turbanu, który jest jednym z bardziej kobiecych dodatków w garderobie pań.

czytaj całość »
Obrzęk limfatyczny - co to takiego? 0
Obrzęk limfatyczny - co to takiego?

Układ limfatyczny spełnia w organiźmie człowieka bardzo ważne funkcje. Najważniejsza z nich to zbieranie pozostałości przemiany materii, obumarłych komórek, białek, tłuszczy. Limfa to pośrednik między komórkami ciałą a krwią.

czytaj całość »
Kostiumy kąpielowe dla Amazonek 0
Kostiumy kąpielowe dla Amazonek

Poddanie się zabiegowi mastektomii nie oznacza konieczności zrezygnowania z wszystkich dotychczasowych przyjemności. Dotyczy to również pływania czy zwykłego relaksowania się na plaży w letnie, słoneczne dni.

czytaj całość »
Sport po operacji biustu 0
Sport po operacji biustu

Decydując się na uprawianie sportu dbamy o odpowiednie wyposażenie: zależnie od wybranej dyscypliny kupujemy niezbędny sprzęt oraz obuwie i odzież. Niestety często zapominamy o jednym istotnym szczególe, jakim jest biustonosz sportowy. Jakie są jego zalety i dlaczego warto zaopatrzyć się w taki model?

czytaj całość »
Jak dbać o piersi po operacji 0
Jak dbać o piersi po operacji

Zabiegi operacyjne biustu, jego pomniejszanie, powiększanie, zazwyczaj wiążą się z dość długą rekonwalescencją. Wymaga to ze strony kobiety dużej cierpliwości oraz wytrwałości. Jak wygląda powrót do normalnego funkcjonowania po operacji biustu?

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium