ul. Boh.Warszawy 40 lok 2L 1a | 70-342 Szczecin | tel: 661118656 | e-mail: machalskak@wp.pl

Przekonaj się, jak łatwo zawiązać turban! 0

Życie po przebytej walce z nowotworem jest szczególnie ciężkie dla kobiet. Podczas uciążliwej chemioterapii wypadają włosy, brwi, rzęsy, które zazwyczaj są symbolem kobiecości, dają poczucie atrakcyjności. Dlatego nadzwyczaj ważne jest, by dopomóc paniom na nowo poczuć się w pełni komfortowo. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom upiększającym wygląd zewnętrzny, kobiety czują w sobie siłę, by co dzień stawać do walki o odzyskanie zdrowia. Do takich środków należy między innymi zawiązywanie turbanu, który jest jednym z bardziej kobiecych dodatków w garderobie pań.

Idea wiązania turbanu

Wiązanie turbanu to świetna alternatywa dla zakupu peruki! Wiele pań nie jest przekonanych co do doboru włosów, formy czy barwy samej peruki. Co więcej, niekiedy zdarza się, że są one źle dopasowane i stają się udręką zamiast atrakcyjnym dodatkiem, dzięki któremu kobieta miała czuć się atrakcyjna. Wiele pań zadaje sobie pytanie: „Jak zawiązać turban?! Przecież to strasznie skomplikowane, nie dam sobie rady!”, a sprawa nie jest wcale taka trudna. Turban to idealne wykończenie kobiecej stylizacji, który sprawia, że ubiór staje się kompletny i oryginalny.

Wiązanie turbanu nie musi być trudne!

Mimo ogólnego stereotypu, że wiązanie turbanu na głowie jest kwestią problematyczną, coraz więcej organizacji i firm pracuje nad zmianą tego poglądu. Dzięki temu coraz więcej kobiet decyduje się na krok nabycia turbanu i uczy się jak go zawiązać na głowie, by wyglądał najkorzystniej. Podstawą jest wybranie odpowiedniego, przepuszczającego powietrze materiału – bawełny, lnu czy jedwabiu. Turbany są tak uszyte, by zakładało się je możliwie najwygodniej, nawet przy znacznym osłabieniu mięśni wywołanym chorobą.

Jak prosto zawiązać turban na głowie

Większość turbanów zakłada się jak czapki, a ich uniwersalny rozmiar i wszyta lycra sprawiają, że dopasowują się do kształtu głowy. Na pytanie – jak zawiązać turban – można odpowiedzieć, gdy wiadomo, który sobie wybierzesz, bo istnieje wersja podstawowa i wzbogacona o dodatki. Standardowo, turban zakładasz na głowę zostawiając krój ze zdobiącym węzłem z przodu, na czole, a marszczeniem z tyłu. Istnieją turbany, które posiadają efektowne boki, z których możesz supłać węzły do woli, w dowolnym kierunku. Naciągasz boki turbanu, by jak najbardziej wyprostować szarfy, które będziesz oplatać wokół głowy, ale możesz też opleść chustę na krzyż, z przodu i zakończyć wiązanie z tyłu głowy. Alternatywą jest wiązanie boczne lub całkowicie na karku, by reszta chusty spoczywała lekko na plecach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl