ul. Boh.Warszawy 40 lok 2L 1a | 70-342 Szczecin | tel: 661118656 | e-mail: machalskak@wp.pl

Sport po operacji biustu 0
Sport po operacji biustu

Biustonosze sportowe – dlaczego warto je nosić?

Decydując się na uprawianie sportu dbamy o odpowiednie wyposażenie: zależnie od wybranej dyscypliny kupujemy niezbędny sprzęt oraz obuwie i odzież. Niestety często zapominamy o jednym istotnym szczególe, jakim jest biustonosz sportowy. Jakie są jego zalety i dlaczego warto zaopatrzyć się w taki model?

Co dzieje się z biustem w trakcie uprawiania sportu
Podczas aktywności sportowych biust jest narażony na dużą dawkę ruchu, a co za tym idzie, także przeciążenia. W efekcie rozciąga się bardzo delikatna tkanka łączna, z której zbudowane są piersi. Skutkiem jest utrata jędrności i elastyczności, piersi mogą też zmienić nieco kształt. A raz rozciągnięta tkanka łączna nie powraca do swojego pierwotnego stanu.
Kolejną kwestią jest narażenie piersi na rozmaite przeciążenia czy drgania. W zależności od tego, jaką dyscyplinę sportową uprawiamy, piersi poruszają się z różną częstotliwością i intensywnością, co może być dla nas nawet bolesne i nieprzyjemne.
Czy można coś z tym zrobić?
Co daje nam biustonosz sportowy?
Tego typu biustonosz chroni i podtrzymuje piersi w czasie aktywności fizycznej i robi to znacznie lepiej od klasycznych staników. Zwykły biustonosz ogranicza te ruchy o zaledwie 38%, a w przypadku biustonosza sportowego jest to 70-80%!
Biustonosz sportowy podczas ruchu stabilnie podtrzymuje piersi i jednocześnie zapewnia ich odpowiednie ułożenie względem ciała. Dzięki temu tkanka łączna zachowuje cały czas swoją sprężystość.
Wśród biustonoszy sportowych znajdziemy również biustonosze sportowe dla amazonek. Modele te sprawdzają się doskonale w czasie uprawiania sportu oraz podczas rehabilitacji. Dostępne na naszej stronie modele posiadają obustronne kieszonki na protezę, modelowane miseczki idealnie podtrzymujące piersi/protezę, szeroką taśmę pod biustem, której zadaniem jest podtrzymanie piersi/protezy. Ponadto regulowane ramiączka. Nie posiadają fiszbin, są bezpieczne po każdej operacji piersi ( mastektomia, operacje plastyczne, rekonstrukcje , implanty).
Przede wszystkim ważny jest dobrze dobrany rozmiar. Robimy to analogicznie jak z innymi biustonoszami. Biustonosz nie może być za luźny i zbyt ciasny. Jeśli masz wątpliwości z wyborem odpowiedniego rozmiaru czy modelu, z przyjemnością Ci doradzę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl